Zara Cave Hotel Blog

Zara Cave Hotel – Kapadokya Göreme

2019 yılında açılarak Kapadokya mağara otelleri arasında yerini alan Zara Cave Hotel, volkanik kayalar ve bölgedeki doğal taşlarla inşa edilmiştir. Dünyada ’da eşsiz olan Göreme mağara otelleri arasında kendisine yer edinen Zara Cave, Göreme Milli Parkının merkezinde yer almaktadır.

Zara Cave Caner Bey ve ailesi tarafından özenle restore edilmiş, 10 mağara odası ve 7 doğal taş odası olan bir aile otelidir. 2014-2019 yılları arasında lüks ve konforlu bir otele dönüşmesi 5 yıl sürmüştür. Kapadokya Otellerinde nadir bulunan peri bacalarından birisi de otelimizde yer almaktadır.

Peri bacalı mağara odası, Osmanlı tarzda dizayn edilmiş odaları, balon manzaralı odaları, jakuzili kaya odaları ve balkonlu odası ile her türlü özen ve özgün yapısı korunurken konuklarımıza da modern konaklama imkanları sunulmaya çalışılmıştır.

Zara Cave Hotel, Göreme ve hemen ilerisindeki vadiler ve balon manzaraları ile, son yıllardan popüler olan balon manzaralı mağara oteller arasında 4 farklı terası ile iddialı bir şekilde yerini almıştır.

Balon manzaralı teraslarımızda, yüzlerce sıcak hava balonunun otelin üzerinde uçarken oluşturduğu büyüleyici manzaranın keyfini, kahvenizi yudumlayarak çıkarabilirsiniz.
Zara Cave Hotel, Göreme Açık Hava Müzesi’ne, alışveriş merkezlerine, restoranlara ve Kapadokya’nın popüler destinasyonlarına çok yakın bir mesafededir.
Otelimiz açık alanları da dahil olmak üzere, odalarında ve genel alanlarında sınırsız wi-fi hizmeti sunmaktadır. Otelde tüm alanların ısıtılması, yerden ısıtma sistemi ile sağlanmaktadır.
Sabahları uyandığınızda Göreme’nin panoramik manzarası eşliğinde, geleneksel Türk kahvaltısının tadını çıkarabilirsiniz. Zara’nın güler yüzlü personeli konaklamanız boyunca size sıcak aile ortamını hissettirecektir.

Otel resepsiyonistlerimiz sizlere her an bölge ile ilgili bilgileri paylaşmaya hazırdır. Zara Cave Hotel, aynı zamanda lisanslı bir turist rehberi olan Emre Bey tarafından işletilmektedir. Günübirlik turlar, aktiviteler ve balon turları hakkında bilgi almak için de Emre Bey’in deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.
Kayseri ve Nevşehir Havalimanları için ücretli havalimanı servis hizmeti verilmektedir.

Sloganımız ise “Beni Zara’ya Götür”

 

Dilerseniz bu bağlantı üzerinden odalarımızı inceleyebilir ya da aktivitelerimize göz atabilirsiniz.

Zara Cave Hotel – Kapadokya, Göreme ile ilgili eşsiz görsellere ulaşmak için buraya tıklayınız.